Zalety internetowego kantoru wymiany walut

internetowy dobry kantor wymiany walut

internetowy dobry kantor wymiany walutGrupa klientów korzystających z możliwości internetowego kantoru wymiany walut stale się powiększa. Korzystanie z tej formy wymiany waluty deklarują już osoby prywatne jak i przedsiębiorcy. I mimo, że obroty kantorów tradycyjnych są wielokrotnie wyższe niż internetowych kantorów wymiany walut, powoli, ale nieuchronnie tendencja ta zmienia się na korzyść tych ostatnich.

 

Zalety internetowych kantorów wymiany walut

  • Są tańsze niż kantory stacjonarne. Spread obowiązujący w kantorach internetowych zaczyna się od 0,5% a kończy na 2%, przy czym średnia w całej branży to 1%. Taka różnica jest szczególnie odczuwalna dla biznesu oraz kredytobiorców walutowych, przy wymianie dużych kwot. Obowiązujące stosunkowo od niedawna zezwolenie na spłatę kredytów walutowych bezpośrednio w walucie kredytu mocno podkręciło obroty kantorów jednego i drugiego rodzaju. Aktualnie, ponad połowa kredytobiorców walutowych używa kantory internetowe wymiany walut do swoich operacji bankowych.
  • Są wygodniejsze niż kantory stacjonarne. Operacja wymiany walut polega na kilku kliknięciach klawiatury. Oczywiście do operacji potrzebne jest konto walutowe zakładane na platformie internetowej banku, ale takie konto zakłada się tylko raz. Dlatego, jeżeli klient kantoru internetowego jest pewien, że będzie operację wymiany walut wykonywał wielokrotnie, założenie konta walutowego powinno być dla niego jedynie formalnością.
  • Są otwarte całą dobę. Dostęp do internetowego kantoru wymiany walut jest otwarty całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Dlatego operacje można wykonywać w dowolnym czasie i na swoich warunkach.
  • Są bezpieczne. Nie ma potrzeby wędrowania do okienka kantoru z dużą kwotą pieniędzy w podręcznej torbie. Całą operację wykonuje się w sieci. A ponadto wszystkie kantory, stacjonarne i internetowe muszą spełniać te same wymagania wynikające z ustawy o prawie dewizowym oraz przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Każdy kantor internetowy można sprawdzić w Rejestrze Działalności Kantorowej online.

https://www.dobrykantor.pl/kantor-internetowy.html