Żelazna kolumna gospodarki

Żelazna kolumna gospodarki

Współczesna gospodarka europejska posiada szereg filarów, na których opiera się jej funkcjonowanie. Jednym z takich fundamentów jest funt brytyjski. Kurs tej waluty, przez długi czas utrzymujący się na wysokim poziomie, w naszym kraju jest znany przede wszystkim rodzinom tych, którzy za chlebem wyjechali na wyspy Zjednoczonego Królestwa i często wspierają swoich krewnych przelewami gotówkowymi właśnie w tej walucie.

Wielu przywidywało że znaczący wpływ na stabilność tego środka pieniężnego wywrze wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, czyli popularny „brexit”.
W rzeczywistości od dnia przeprowadzenia referendum w sprawie „brexitu” do dnia dzisiejszego nastąpił pewien spadek w wartości tej waluty. Jednakowoż inwestowanie w tę walutę ciągle wydaje się dobrym pomysłem dla właścicieli kantorów, także tych internetowych. Niejednokrotnie mówiło się, iż gospodarka całej Unii Europejskiej opiera się na gospodarce Niemiec i Wielkiej Brytanii. Są to systemy na tyle silne, że często był uważane za „konie pociągowe” całej wspólnoty. Niemniej nie sposób nie zauważyć postępującej od dwóch lat zmiany wartości funta brytyjskiego, kursu tej waluty, który skokowo spada.

Na kurs funta Brytyjskiego wpływają także zmienne, których nie sposób do końca przewidzieć, takie jak polityka Rady Polityki pieniężnej, czy decyzje rynkowe liczących się światowych bankierów. Analitycy twierdzą jednak, iż największe spadki są już za nami. Pierwsza gwałtowna reakcja na zaistniałe warunki polityczne jest już przeszłością, kolejnego przełomowego momentu możemy się spodziewać dopiero po zakończeniu całej procedury wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii. Jednak nie powinien on być aż tak szokujący; eksperci twierdzą że funt brytyjski pozostanie stabilną walutą. Nie należy jednak spodziewać się po inwestycji w niego spektakularnych profitów. Bardziej należy nastawić się na ostrożne i cierpliwe inwestowanie, nagrodzone pewnym zyskiem, na który możliwe jednakowoż, iż będzie trzeba poczekać dłuższy okres czasu.

https://www.dobrykantor.pl/kurs-gbp.html